The rule number 1 in lab: Never lick the spoon.

Metastázy obrazů úvodem

25. července 2017 v 16:41 | Ztracený Chemik |  Metastázy obrazů
Metastázy obrazů vznikly jako absolventská práce v průběhu roku 2016 a počátku roku 2017. Protože jsem se setkala s různou interpretací textů, které toto absolventské CD obsahuje, chci postupně uvést na pravou míru, o čem že jednotlivé texty jsou. Nicméně se hodí začít úplně od začátku a to od samotného názvu.

Klíčovým je právě slovo "metastázy", které, jak snad většina lidí ví, značí konečné stádium rakoviny (je to hodně zjednodušená definice pojmu "metastáza", ale pro nás postačí). Ač může tato příměra působit poněkud morbidně, je naprosto přesná. "Metastázy obrazů" symbolizují konečné stádium umělecké tvorby, které mnou vytvářené CD zcela neúmyslně vytyčilo. (O problémech se svou tvorbou v posledních dvou letech jsem již psala ZDE.) Celý soubor textů je pak více či méně předsmrtným záškubem autora, který uměním silně opovrhuje a těší se, až si konečně obuje papírové boty.

Samozřejmě se v souboru najdou i výjimky. Nejméně jeden text je napsán opravdu svědomitě a dodržuje veškerá pravidla písňového textu. Nicméně jinak v souboru převažují texty konstruované, uměle přifukované, záměrně diletantské apod. Ale o tom až u jednotlivých textů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama