The rule number 1 in lab: Never lick the spoon.

Dej mi jedno

7. června 2017 v 15:30 | Ztracený Chemik |  Ztracený deník
9. 9. 2015

Hele, pojď, půjdem na jedno.
Tak se klopýtám skrz křoviny, abych ulehla na své lože. Je mi špatně, žaludek protestuje. Holt čtyři piva a jeden rum je lepší něčím zajíst. A nekombinovat s třešňovým tabákem. Takže vcházím do dveří s vidinou ranního očistce. Ještě koukáme na Charlie the Unicorn a pak padáme do slastného koma.
Očistec fáze jedna. Budí mě ve dvě ráno šílený chechot, který má spolubydlící jako vyzvánění. Nacházím na svém mobilu smsku. V polomrtvém stavu odepisuji, naleju do sebe flašku vody a snažím se zaspat přicházející kocovinu.
Fáze dvě. Šest ráno. Spolubydlící vstává do práce. Kocovina mi klepe na lebku pneumatickým kladivem. Chutná jako peklo. Snaha o další zaspání je přerušena budíkem.
Fáze tři. Kocovina nejtěžšího kalibru. Snažím se ji vylepšit hrnkem kafe a snídaní. Marně. Po přátelském objetí záchodové mísy jdu do výuky. Nemám drobné ani na pitomou colu, ale tvářím se jako hrdina.
Fáze čtyři. Předepíšu si do not akordy a opět jdu pozdravit záchodovou mísu. Pokořeno další poprvé. Za celý svůj život jsem nikdy nevyhodila obsah svého žaludku na školních záchodcích. Už mi to přijde tak absurdní, že se tomu směju.
Fáze pět. Cola. Jídlo. Začínám se cítit jako člověk. Po rychlém cigárku se vracím. Pouští nám Božskou komedii. Dante prochází peklem a míří do očistce. Já ho mám již za sebou.
Výsledek. Nechutnají mi cigára. Nechutná mi pivo. Týden o sobě mohu tvrdit, že abstinuji, pak mě to zase přejde. Život mimo teplo domova má své nevýhody. A nejedná se jen o to, že jsem bez peněz. Ani o to, že nemůžu zalézt umřít do kouta, protože by mě vyhnala uklízečka. Ale o to, že vím, že se nemusím vracet tu štreku domů, že nejsem odkázaná na žádný dopravní prostředky a nemusím myslet na to, abych byla schopná ještě hodinu a půl cestovat. A to je mor. Vážně. Škola škodí zdraví. Experimentálně ověřeno.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama